Makijaż to domena kobiet. Wykonujemy go bez względu na wiek, kolor skóry, pozycję społeczną czy wyznanie. Pomaga nam wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność oraz zamaskować niedoskonałości.

Makijaż dzienny

Makijaż dzienny powinien być delikatny i naturalny. Nie powinno się zapominać o odpowiednio dobranym podkładzie i pudrze. Cienie do oczu powinny być w naturalnych, jasnych odcieniach. Na ustach bardzo ładnie wygląda błyszczyk. Musimy pamiętać o tym, aby makijaż dzienny podkreślał walory naszej urody. Twarz ma sprawiać wrażenie wypoczętej, promiennej i naturalnej.

Portrait of a beautiful woman

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy dostosowujemy do okazji, fryzury oraz stroju. Powinien być mocniejszy od makijażu dziennego, tak aby był widoczny w sztucznym świetle. Bardzo ważny jest modelarz twarzy. Używamy ciemnych cieni do oczu oraz mocniej kryjących podkładów. Możemy także bardziej zaakcentować usta. Zwykle do tego typu makijażu używamy utrwalacza, aby makijaż wytrzymał w nienaruszonym stanie całą noc.

makijaz wieczorowy

Makijaż ślubny

Makijaż ślubny należy do jednego z najtrudniejszych. Musi dobrze wyglądać zarówno w świetle dziennym jak i sztucznym. Musi być na tyle mocny żeby był widoczny na zdjęciach, ale nie może być też przesadzony. Sprawa najistotniejsza – musi być trwały i kryjący wszelkie ewentualne niedoskonałości oraz wodoodporny, niewrażliwy na łzy, pot i kontakt z gośćmi.