Kosmetyki z morza Martwego

Stosowane w salonach kosmetologicznych oraz w pielęgnacji domowej

Morze Martwe – morze życia

Izraelska firma Dr Nona International to lider na rynku kosmetyków z minerałów Morza Martwego. Podstawową bazę dla wszystkich produktów stanowi kompleks bioorganomineralny, który dzięki specjalnej technologii łączy minerały Morza Martwego, wysokiej jakości ekologicznie czyste francuskie olejki eteryczne, ekstrakty roślinne bogate w biologicznie czyste i aktywne substancje oraz olejki aromaterapeutyczne.

Kliniczną skuteczność produktów Dr Nona zbadało 14 uczelni medycznych i Ministerstwa Zdrowia Izraela, USA, Japonii, Niemiec, Ukrainy, Rosji i Polski. Wyniki owych badań potwierdziły pozytywny wpływ preparatów na cały organizm, na przemianę materii oraz w leczeniu:

  • cukrzycy
  • chorób skórnych
  • układu krwionośnego
  • układu pokarmowego
  • układu kostnego
  • układu nerwowego

Technologię produkcji firmy „Dr Nona International Ltd.” opracował zespół naukowców izraelskiej Kliniki LENOM, pod kierownictwem doktora nauk medycznych Nony Kuchiny. Na rynku produkty firmy pojawiły się po raz pierwszy w 1994 roku. Od tej chwili liczba osób korzystających i zadowolonych z produktów stale rośnie.

Zalety kosmetyków

Produkty Firmy Dr. Nona charakteryzują się wysoką przyswajalnością. Zastosowanie metody mikrogranulacji substancji zawartych w wodzie Morza Martwego, pozwoliło znaleźć doskonały sposób dostarczania biometali i innych aktywnych składników do organizmu. Wody Morza Martwego są nadzwyczaj bogate we wszystkie niezbędne ludziom minerały oraz mikro- i makroelementy. Kremy, maseczki, balsamy i inne preparaty pomagają uzupełnić deficyty mikroelementów w organizmie człowieka oraz hamują procesy zapalne. Wzmagają mechanizmy samoregeneracji i odporności organizmu.

 

Cechą charakterystyczną preparatów firmy Dr Nona, odróżniającą je od produktów kosmetycznych zapełniających współczesny rynek (także od produktów niektórych izraelskich firm), jest unikalne połączenie środków kosmetycznych i fitoterapeutycznychoraz biologicznego komponentu, otrzymywanego z pomocą wysokiej biotechnologii (HI-TECH), z archebakterią z Morza Martwego. Ten specyficzny sposób połączenia jest opatentowany przez firmę Dr Nona.

Tradycyjne, wysokiej jakości olejki eteryczne, takich jak używa się we Francji, bardzo dobrze wchłaniają się przez skórę ale mają odczyn pH kwaśny (około 3) i wysoką lotność niektórych komponentów, co nie pozwala zapewnić odpowiedniej trwałości produktom kosmetycznym. Stworzony na bazie oryginalnej technologii kompleks bioorganomineralny zawiera cenne elementy fitoterapii, ekologicznie czystych olejków roślinnych i ekstraktów oraz zalety leczniczych minerałów Morza Martwego. Przy tym pH kompleksu zbliża się do naturalnej kwasowości ludzkiej skóry (5,5 – 6), a preparaty wytworzone na jego bazie znakomicie wchłaniane są przez skórę oraz zachowując wspaniałe kosmetyczne i terapeutyczne właściwości, nie tylko wykazują znakomite miejscowe działania, ale wspomagają regenerację całego organizmu.

Kosmetyki Dr. Nona stosowane są do klasycznych zabiegów pielęgnacyjnych (oczyszczanie, odżywianie, poprawienie ukrwienia), a także – zgodnie z podstawowymi założeniami Firmy – do uzdrawiającego oddziaływania na cały organizm drogą transdermalną, czyli przez skórę. Przenikając przez skórę, dostarczają minerały i mikroelementy, a jednocześnie stymulują najważniejsze funkcje organizmu. Dobroczynny wpływ tych unikalnych kosmetyków pomaga zachować młodą, piękną i zdrową skórę.
Firma Dr. Nona, podobnie jak wszystkie, liczące się, firmy farmaceutyczne i kosmetyczne, wykorzystuje w swoich produktach liposomy, pęcherzyki o wielkości 0,01-1 µm (mikromertr, jedna tysięczna milimetra), które przenoszą w swoim wnętrzu substancje działające wybiórczo na konkretne komórki.

Jeśli w błonie liposomów znajdują się określone białka, dla których receptory znajdują się tylko na niektórych komórkach, wtedy liposomy wiążą się z tymi komórkami, błony fuzują (łączą się), a zawartość liposomów przedostaje się bezpośrednio do komórek. Natomiast, jeśli w liposomach znajdują się fragmenty DNA zawierające określony gen, wówczas za pomocą takiej samej metody można przenieść taki gen bezpośrednio do zmutowanych komórek.

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, technologia zrobiła ogromy krok do przodu. Obecnie firmy farmaceutyczne i kosmetyczne, w tym także Firma Dr. Nona wykorzystuje przy produkcji swoich produktów nanotechnologię, czyli sposób tworzenia struktur o rozmiarach od 0,1 do 100 nm (nanometr to jedna milionowa milimetra). Oznacza to inżynierię na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek.

Odżywcze kombinacje Firmy Dr. Nona, stanowią kompleksowe mieszanki specjalnie wyselekcjonowanych ziół z całego świata, co wzmacnia ich działanie, na zasadzie efektu synergicznego.

Pewne zioła oraz ziołowe koncentraty w kombinacjach przynoszą efektsynergiczny, którego nie można uzyskać innymi sposobami. Efekt synergiczny oznacza to, iż obecność jednego zioła w danej kombinacji, zwiększa skuteczność innego.

Cała seria metodycznych badań, mozolny kunszt oraz zastosowanie nanotechnologii, stanowi nieodłączną część przygotowania każdego z unikalnych produktów.

Zaznaczyć należy, że składniki stosowane w produktach Firmy Dr. Nonasą pochodzenia naturalnego.

Tak wiele troski Firma Dr. Nona przykłada do jakości każdego produktu, że ich działanie ma często skutek natychmiastowy i trwa dłużej niż standardowe działanie innych preparatów obecnych na rynku.

Potwierdzają to uzyskane co roku certyfikaty: GMP (Good Manufacturing Practice) oraz ISO 22716:2007.

Standardy GMP – to Dobre Praktyki Produkcyjne, które zapewniają wysoką jakość, czystość użytych surowców i komponentów przygotowywanego produktu. Standardy GMP zapewniają również pełną kontrolę nad jakością i pochodzeniem surowców.

Standardy GMP opracowano pierwotnie dla przemysłu farmaceutycznego. Obecnie stosowane są także przez niektóre firmy kosmetyczne, producentów suplementów odżywczych itp. Stosowanie standardów GMP daje konsumentom większy poziom komfortu i pewność co do wysokiej jakości produktu.

Według Centrum Doradczo-Szkoleniowego MALON GROUP, które prowadzi certyfikację w Polsce, wdrożenie GMP zgodnie z europejską normą (EN) ISO 22716:2007 zapewnia m.in.: brak konieczności wykazywania przez firmę zgodności produktu z odnoszącymi się do niego przepisami prawa – wdrożona norma jest już automatycznym potwierdzeniem tego faktu orazjest gwarancją wytworzenia bezpiecznego produktu.

Największym i podstawowym fenomenem Firmy Dr. Nona International, który tworzy bazę dla wszystkich produktów, jest Kompleks Bio-Organo-Mineralny (BOMK) aktywujący System Autotrficzny (ATS).

Kompleks Bio-Organo-Mineralny jest kombinacją bioskładników i minerałów z Morza Martwego oraz ekologicznie czystych olejków eterycznych i wyciągów roślinnych.

pielegnacja-dloni

pielegnacja-twarzy

pielegnacja-wlosow

 

certifikat-produktow-dr-nona

 

certifikat-produktow-dr-nona-2